niedziela, 31 grudnia 2017

Podsumowanie roku 2017

Dobiega końca rok 2017. Dwunasty rok działalności naszej grupy. Dla nas rok niezwykle ważny i obfitujący w wydarzenia. Najintensywniejszy od kilku minionych lat. Kilkanaście wypraw w różne części kraju, nowe projekty, nowi rekruci. Szczególnie nasi nowi elewi dali Garnizonowi wiele pozytywnej energii. To ludzie pełni pasji, z niesamowitymi umiejętnościami i często bardzo dużym rekonstrukcyjnym doświadczeniem. 

Częste ćwiczenia musztry, szkolenia z walki na bagnety, noże i toporki, zajęcia z szycia, strzelnica dały nam możliwość podniesienia kwalifikacji rekrutów jak i weteranów. Nasze Panie rozwinęły temat kuchni historycznej co zapewniło nam niesamowite wrażenia kulinarne podczas biwaków historycznych. Zbrojownię GG wzbogaciło osiem karabinów skałkowych. Powołaliśmy także Stowarzyszenie Garnizon Gdańsk, dzięki któremu rozszerzają się nasze możliwości działania, współpracy z instytucjami, organizacji wydarzeń i pozyskiwania środków. Intensywne działania prowadziliśmy razem z zaprzyjaźnionymi grupami w ramach Konfederacji Tomahawki i Muszkiety.

Podczas Festiwalu Grup Rekonstrukcyjnych w Grudziądzu otrzymaliśmy pierwszą nagrodę w konkursie na najlepiej się prezentującą grupę rekonstrukcyjną. Nagroda tym cenniejsza, że przyznana przez kolegów rekonstruktorów z innych grup.

W ramach Garnizonu Gdańsk działają 42 osoby z Polski i Ukrainy, wspiera nas 8 sympatyków. Artyleria w sile moździerza i działka morskiego. Flota garnizonowa to jedna jednostka pływająca.

W podsumowaniu w roku 2017 Garnizon Gdańsk zrealizował:
(Sezon 2017, styczeń-grudzień)
- 12 zmian warty
- 4 Leśne wyprawy:
- 15 Biwaków/bitew, pokazy wyjazdowe itp.
- 30 różnych pokazów, imprez miejskich itp.
W sumie 61 różnych wydarzeń.
Średnio 5,08 wydarzeń na miesiąc.
Plus szereg mniejszych patroli i działań.

W rok 2018 wchodzimy wzmocnieni kadrowo i sprzętowo. Kolejni rekruci przejdą intensywne szkolenia. Planujemy udział w kilkunastu biwakach historycznych, kontynuacje projektów już realizowanych i kilka nowych.

Szczególne podziękowania należą się naszym odbiorcom, widzom bez których nasze działania nie miałyby sensu, oraz instytucjom, które nam zaufały i realizowały wydarzenia z naszym udziałem: Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, Muzeum Hymnu Narodowego, Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, Fundacja Gdańska, Miasto Gdańsk, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, Skansen Archeologiczny - Grodzisko w Sopocie, GRH Ticonderoga 1758, Monongahela 1755, Wileński Muszkieterski Pułk, Pułk 12. Piechoty Księstwa Warszawskiego, Grupa Historyczna Guttstadt, Centrum Hewelianum, Gdańsk Historyczny, Radio Gdańsk S.A., Gdańsk Strefa Prestiżu, Opowiadacze Historii, Trojmiasto.pl, BiskupiaGórka.pl, Muzeum Narodowe w Gdańsku, GRH Sojusz, GRH 21., Fusilier-Bataillon von Stutterheim.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz